روز شمار تاریخ زنجان

بیست و نهم آبان

بیست و نهم آبان


1 - سید محمود نظام الدین بن سید نظام الدین حسینی زنگانی در 12 صفر 1303ه.ق متولد شد و متون را از ملا سبز علی و شیخ ابراهیم دیزجی و حاج شیخ زین العابدین قدس ارواحهم تحصیل کرده علامه ملا قربانعلی را درک نمود و ریاضیات را از محقق میرزا مجید استفاده کرد. فاضل جلیل و از ائمه جماعت بود و از تالیفات اوست: 1- رساله در عقد الانامل 2- کتاب در مواعظ و مصائب در دو جلد(نیرومند، 1385: 351).

2- حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور به اتفاق همراهان 10/10 دقیقه امروز وارد زنجان شد و در محوطه پلیس راه ژاندارمری زنجان مورد استقبال آیت الله موسوی زنجانی، امام جمعه و برادر شادنوش استاندار و روحانیون، مسئولان استان و اقشار مختلف مردم قرار گرفتند. هدف ایشان از مسافرت به زنجان به گفته ایشان زیارت مردم زنجان و دیدار مسئولین است. سپس آقای رئیس جمهوری مستقیما عازم مسجد شهدا واقع در مراز شهدای زنجان شده و با خانواده های معظم شهدای این منطقه دیدار کردند(روزنامه اطلاعات، 1364/8/29).

3- جشنواره جهاني کاريکاتور با نام PIAOE که هر سال در برزيل برگزار مي شود. امسال جايزه اول خود را که شامل جايزه نقدي  RAIZ 2000 و تنديس اول جشنواره است به جمال رحمتي کاريکاتوريست مطرح ايراني اهدا کرد. جمال رحمتي متولد 1352 زنجان مي باشد. وي فارغ التحصيل گرافيک است(هفته نامه بهار زنجان، 1381/9/3).