جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

برنامه ریزی گسترده رسانه استانی برای پوشش شایسته پیاده روی عظیم اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه ریزی گسترده رسانه استانی برای پوشش شایسته پیاده روی عظیم اربعین حسینی

شناسه : 361930669

برنامه ریزی گسترده رسانه استانی برای پوشش شایسته پیاده روی عظیم اربعین حسینیبرنامه ریزی گسترده رسانه استانی برای پوشش شایسته پیاده روی عظیم اربعین حسینی

اصحاب رسانه و خبرنگاران خبرگزاریها و مسئولین ستاد اربعین، امروز در قالب کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی ستاد اربعین استان  میهمان رسانه استانی بودند.

مدیرکل مرکز در این جلسه با اعلام اینکه در حوزه های صدا، سیما ، خبر، فضای مجازی و شعر و موسیقی اقدامات موثری برای پوشش این کنگره عظیم بین المللی برنامه ریزی شده است گفت : صدا و سیمای مرکز زنجان با تمام ظرفیت و با بکارگیری نیروهای انسانی و تجهیزات فنی بیشتر نسبت به سال های گذشته آماده اطلاع رسانی و پوشش  این حماسه جهانی است.

آقای لطیفی به سنگ اندازی ها و کارشکنی های دشمنان اسلام بویژه رژیم صهیونیستی در عراق اشاره کرد و افزود : دشمنان سعی دارند با ناامن کردن منطقه و ایجاد تفرقه بین مسلمانان مانع از برگزاری این مراسم پرشور و شعور جهانی شوند.

وی افزود : اطلاع رسانی و تبیین فلسفه اربعین و اهداف این حرکت عظیم جهانی ، تعمیق وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان ، تقویت روحیه برادری بین ملت های ایران و عراق و شناساندن اهداف شوم دشمنان مهمترین وظایف این کمیته برای مقابله با توطئه های دشمنان است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین استان از پخش زنده زیارت اربعین از کربلای معلی نیز خبر داد و افزود: ارتباط زنده مستمر بعد از اذان مغرب و قبل از بخش های خبری سیما از کربلای معلی تا روز اربعین، ارتباط زنده ماهواره ای با موکبهای استان مستقر در عتبات از جمله هیات رزمندگان اسلام در نجف اشرف، ضبط و پخش برنامه های عزاداری مردم استان در مسیر پیاده روی اربعین ، پوشش زنده تصویری دسته عزاداری اربعین حسینیه اعظم زنجان، پخش ویدئو کلیپهایی با عنوان(مسیر) به تعداد 15 مورد، پخش7مستند 15 دقیقه ای حب الحسین(ع)،  تولید و پخش مستند فاخر هفت شهر عشق، اعزام دو تیم مستندساز حرفه ای به کربلا برای به تصویر کشیدن عظمت حضور مردمی و تولید7ویژه برنامه با عنوان «راه ولایت» با حضور برجسته ترین اساتید حوزه و دانشگاه از جمله آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ، آیت اله حسینی زنجانی و ..... از برنامه های معاونت سیما در ایام اربعین حسینی است.

رئیس رسانه استانی از برگزاری سوگواره نماهنگ، فیلم و مستند برای اربعین در شبکه اشراق خبرداد و گفت : برای اولین بار در رسانه استانی این سوگواره برنامه ریزی شده و قرار است به 5 اثر برتر ارسال شده از طرف مردم با موضوع پیاده روی اربعین جوایزی اهدا شود .

مدیرکل مرکز در خصوص برنامه های خبری نیز تصریح کرد: در حوزه خبر تهیه و پخش روزانه یک گزارش با موضوع پیاده روی اربعین ، پیش بینی ارتباطات زنده رادیویی و تلویزیونی با موکب داران استانی و زائران و مسئولان ستاد اربعین استان و دریافت و پخش عکس و تصاویر ارسالی زائران در دستور کار است.

وی سپس به برنامه های شبکه استانی صدا اشاره کرده و افزود: رادیوی استانی هم ویژه برنامه های خود را از اول مهرماه آغاز کرده و در قالب برنامه های روتین، آیتمهایی را با رویکرد اطلاع رسانی و آموزش بصورت روزانه در برنامه های روتین خود از جمله سلام زنجان، خانواده و  آخشاملار پخش می کند.

آقای لطیفی در ادامه اظهار داشت : رادیو زنجان با برقراری ارتباط رادیویی با کارشناسان و خبرنگاران مستقر در مسیر پیاده روی اربعین، خبرنگار اعزامی مرکز به مسیر پیاده روی اربعین، ستاد اربعین و حج و زیارت استان، اداره گذرنامه ناجا، و حمل و نقل و پایانه های مسافربری ضمن توصیف حال و هوای این مراسم ، آخرین توصیه های امنیتی و بهداشتی را نیز به اطلاع مردم استان می رسانیم.

مدیرکل مرکز با اشاره به برنامه های رسانه استانی در فضای مجازی نیز عنواتن داشت : تولید ویدئو کلیپ و فتوکلیپ ، پوستر ، اینفوگرافیک و .... راه اندازی پویش مردمی حب الحسین یجمعنا ، پخش زنده اینستاگرامی پیاده روی در مسیر اربعین ، دریافت و انتشار تصاویر و عکس های ارسالی زائران در فضای مجازی و .... از برنامه های معاونت فضای مجازی در این ایام خواهد بود .

وی به کارهای صورت گرفته در حوزه شعر و موسیقی نیز اشاره داشته و گفت : در حوزه شعر و موسیقی هم تهیه و پخش دو اثر به نام های «کربلا اسم تمام قصه هاست» و «ای شمع حرمخانه» و ارسال کلیپ «مسیر عاشقی» برای پخش از شبکه های سراسری انجام شده است.

مدیر اجرایی ستاد اربعین استان هم در این نشست از بازگشایی مرز خسروی از امروز خبر داد و گفت : زائران زنجانی می توانند مرز خسروی و یا مرز مهران را برای تردد خود انتخاب کنند.

آقای حسینی به نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم و زائران اشاره کرد و با قدردانی از کارکنان صدا و سیمای مرکز زنجان افزود : این رسانه استانی از روزها قبل از تشکیل ستاد اربعین استان فعالیت های رسانه ای خود را آغاز کرده است که این اهتمام برای برگزاری باشکوه مراسم پیاده روی اربعین ستودنی است.

 

آدرس کوتاه :