جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

برنامه ریزی مناسب، رمز موفقیت بانوان شاغل است - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه ریزی مناسب، رمز موفقیت بانوان شاغل است

شناسه : 58038385

برنامه ریزی مناسب، رمز موفقیت بانوان شاغل استبرنامه ریزی مناسب، رمز موفقیت بانوان شاغل است

یک بانوی موفق و عضو هیات علمی دانشگاه زنجان، گفت: برنامه ریزی مناسب برای بهره گیری حداکثری از زمان، رمز موفقیت بانوان شاغل است.

فروزان قاسمیان ، افزود: یک زن شاغل زمانی می تواند در زندگی خود به موفقیت دست یابد که بتواند برنامه ریزی مناسبی برای حضور در خانه، کنار همسر و فرزندان و محل کار داشته باشد.

وی که هم اکنون در سن 42 سالگی صاحب دو فرزند است، یادآورشد: بیش از چهار سال و 9 ماه مدیریت گروه زیست شناسی دانشگاه زنجان را بر عهده داشته است.

قاسمیان افزود: یکی از رموز موفقیت بنده در حوزه مدیریت گروه زیست، انعطاف پذیری و تداوم فعالیت های پژوهشی بود.

استاد ژنتیک مولکولی دانشگاه زنجان، گفت: بانوان با وجود آنکه می توانند در بسیاری از حوزه ها با جدیت و سختگیری وارد عمل شوند، اما بهره گیری به موقع از روحیه انعطاف پذیری کمک شایانی به آنان در رسیدن به موفقیت خواهد کرد.

وی که پیش از کسب دکتری ژنتیک مولکولی در رشته پزشکی تحصیل کرده است و مجوز طبابت نیز دارد، به تدریس در مقطع کارشناسی ارشد و انتشار مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی نیز مشغول است.

قاسمیان خاطر نشان کرد: مقاله ای به صورت مشترک با پژوهشگران خارج از کشور تولید و در مجلات ISIمنتشر کرده است و هم اکنون نیز انتشار دو جلد کتاب را در فهرست انتشار دانشگاه زنجان دارد.

این بانوی موفق زنجانی، حفظ کرامت انسانی بانوان را با داشتن پوشش مناسب میسر دانست و گفت: زمانی که بانویی با پوشش مناسب در عرصه های مختلف علمی حاضر می شود، می تواند آسان تر و بهتر برجستگی علمی خود را در جامعه نشان دهد.

وی افزود: این در حالی است که بانوانی که با پوشش نامناسب در جامعه حاضر می شوند، بیش از هر بعد برجسته دیگر، جنسیت خود را در معرض نمایش قرار می دهند.

قاسمیان ادامه داد: حجاب و پوشش، بانوان را از بسیاری مسائل مصون نگاه می دارد و به آنان برای حضور پررنگ تر در جامعه بدون هراس از ایجاد مشکلی، امکان و فرصت بیشتری فراهم می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه زنجان، اقدامات صورت گرفته برای حضور برابر بانوان در پست های مدیریتی را اقدامی قابل توجه در نظام اسلامی دانست و زمینه را برای حضور مناسب آنان در عرصه های مختلف فراهم عنوان کرد.

وی معتقد است بانوان در عرصه های گوناگون توانمندی خود را نشان داده اند، و در هر کجا که آنان ورود پیدا کرده اند، موفقیت های قابل توجهی کسب شده است.

قاسمیان خاطر نشان کرد: واگذاری امور به آنان نشان می دهد که بانوان می توانند فعالیت های اجتماعی مناسب، موثر و گسترده ای داشته باشند.

این متخصص ژنتیک مولکولی گفت: بانوان در سالهای گذشته نشان داده اند که در عرصه علمی از مردان عقب نمانده اند.

وی یادآورشد: با تمام این پیشرفت ها، همچنان مسولان از بهره گیری توان علمی و مدیریتی آنان در پست های حساس سرباز می زنند و حضور آنان در مراتب مدیریتی مهم کمتر دیده می شود.

وی تاکید کرد: البته باید به خاطر داشت این جریان نسبت به سالهای گذشته تفاوت بسیاری کرده و به حتم با ادامه این روند، درآینده ای نه چندان دور می توان شاهد حضور بانوان در عرصه های مختلف، حتی در پست های مدیریتی حساس بود.(ايرنا)

آدرس کوتاه :