جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

با آخرین نفس هایم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

با آخرین نفس هایم

با آخرین نفس هایم


Loading the player...

"با آخرین نفس هایم" از تولیدات صدا و سیمای مرکز زنجان است و نقش های اصلی به عهده پرویز فلاحی پور، سمیرا حسن پور و حبیب دهقان نسب است.

این مجموعه تلویزیونی تلاشهای یک غواص دوران دفاع مقدس را بمنظور خنثی سازی موادمنفجره بجامانده ازدوران جنگ درجنوب کشور به تصویرمیکشد که به دلیل عوارض گازهای شیمیایی نسبت به آب حساسیت شدید دارد ولی به اجبار باید تن به آب دهد.

"با آخرین نفس هایم" به مناسبت هفته بسیج یکشنبه الی پنجشنبه ساعت 18:30 از سیمای استانی مرکز زنجان پخش می شود.

سامان سالور، تهیه‌کننده و کارگردان مینی‌سریال با آخرین نفس‌هایم درباره تولید این اثر گفت: این اثر در راستای دغدغه‌های شخصی‌ام با محوریت سال‌های دفاع‌مقدس ساخته شده است. قبل از کشف پیکرهای مطهر 175 غواص علاقه‌مند بودم اثری درباره غواصان تولیدکنم تا این که زنده‌یاد حمید بیگلی طرح قصه یک فرمانده غواص را به من داد که به خاطر شیمیایی شدن به آب حساسیت زیادی پیدا کرده و حتی برایش حکم مرگ را دارد که درگیر اتفاقات مختلف می‌شود. من هم فیلمنامه را براساس طرح او نوشتم. قرار بود مرحوم بیگی کارگردانی این اثر را به عهده داشته باشد که عمرش به این دنیا نبود.

کاری از جنس عاشقانه‌ها

وی ادامه داد: با از دست دادن این دوست عزیز، کارگردانی این اثر را هم خودم به عهده گرفتم. برای انتخاب بازیگران هم سراغ کسانی رفتم که با توجه به محدودیت مالی، عاشقانه و همدلانه کارکنند. خوشبختانه موفق شدیم از بازیگران حرفه‌ای استفاده کنیم.

این کارگردان افزود: تهران، شهرک دفاع مقدس و زنجان لوکیشن‌های این اثر بود که با بودجه یک تله‌فیلم معمولی ساخته شد. ما از دل این اثر یک تله‌فیلم 110 دقیقه‌ای با نام «دریادلان» هم آماده کردیم که در جشنواره ویدئویی یاس نامزد شش جایزه شد. نقش اول این اثر را پرویز فلاحی‌پور بازی کرده که نقش فرمانده غواص را به عهده دارد.

سمیرا حسن‌پور نقش غزل دختر این فرمانده را بازی می‌کند. حبیب دهقان‌نسب در نقش یک جانباز نابینا، مهدی صباحی در نقش همسر غزل، محمد مختاری نقش دوست فرمانده و مجبتی پیرزاد دیگر بازیگران مینی سریال با آخرین نفس‌هایم هستند.

همچنین حبیب دهقان‌نسب در این مینی‌سریال نقش یک جانباز نابینا را بازی کرده است. او درباره بازی در این اثر گفت: ابتدا آقای سالور، کارگردان نقش اول را به من پیشنهاد کرد؛ اما از آنجا که سر تمرین اجرای یک تئاتر بودم و بخشی از تصویربرداری این سریال در زنجان می‌گذشت، فرصت بازی در این کار را نداشتم. به هر حال، نقش یک جانباز نابینا را برایم در نظر گرفته‌اند.

دغدغه هنرمندان

مرتضی صفری، مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: طرح این سریال به دو سال و‌نیم پیش برمی‌گردد و دلیل انتخاب چنین موضوعی به سفر رهبر معظم انقلاب به استان زنجان مربوط می‌شود که ایشان در این دیدار تاکید کردند زنجان، شهر غواصان دریادل است.

وی عنوان کرد: با این که ما در استان زنجان دریا نداریم، اما حرفه‌ای‌ترین غواصان را در این استان داریم که در سال‌های جنگ حماسه‌های بزرگی آفریدند، بنابراین دلاورمردی این بزرگان هرگز فراموش نخواهد شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک اثر نمایشی با محوریت غواصان تولید کنیم تا این که بعد از بررسی‌های انجام شده مینی‌سریال با آخرین نفس‌هایم کلید خورد.

یک دختر مستقل

سمیرا حسن‌پور، بازیگر نقش غزل گفت: من در این سریال نقش دختر یک جانباز شیمیایی را بازی می‌کنم. دلاوری‌های این عزیزان در سال‌های دفاع‌مقدس بر کسی پوشیده نیست که چگونه با فداکاری‌هایشان این اجازه را به دشمنان ندادند تا خاکی از این مملکت را به تصرف خودشان در بیاورند. به همین دلیل چنین نقش‌هایی جذاب است، چون حس خوبی به آدم دست می‌دهد.

وی ادامه داد: غزل مادر ندارد و پدرش برایش هم مادر است و هم پدر، اما با این حال غزل یک دختر مستقل است. در واقع او یک دختر آرام و دوست‌داشتنی برای پدرش است که فعالیت اجتماعی هم دارد. در مجموع همه عوامل برای تولید با آخرین نفس‌هایم همراه بودند و با همدلی کار تولید شد.

حبیب‌دهقان‌نسب: برای یک بار دیگر نابینا شدم

حبیب دهقان‌نسب در مینی‌سریال با آخرین نفس‌هایم نقش یک جانباز نابینا را بازی کرده است. او می‌گوید: از آنجا که این کار ارزشی بود، پذیرفتم و نقش یک جانباز نابینا را بازی کردم. با این که نقشم کوتاه بود، اما برایم چالش بسیاری به همراه داشت. البته این دومین بار بود که نقش نابینا را داشتم، زیرا در یک تله‌فیلم هم نقش یک نابینا را بازی کرده بودم. امیدوارم مردم از تماشای با آخرین نفس‌هایم لذت ببرند.

سال تولید: 1393

نوسینده ، تهیه کننده و کارگردان:  سامان سالور

بازیگران:پرویز فلاحی پور، سمیرا حسن پور ، حبیب دهقان نس

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.