جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

باکاروان تا واقعه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

باکاروان تا واقعه

باکاروان تا واقعه


Loading the player...

ویژه برنامه "باکاروان تا واقعه" تولید سیمای مرکز زنجان است. این برنامه به مناسبت ایام عزاداری محرم به مدت 13 شب ساعت 21:30 از سیمای استانی مرکز زنجان پخش می شود.

باز صدای نوحه جانان از این وادی به گوش می رسد و ناقوس جانها به لرزه می افتد آنگاه که با بالا رفتن دستهای حسینیان ،اشکهای زینب فرو می ریزد .

این چه سریست در کالبد هستی که با نام حسین و ناله بر مظلومیتش، تمام گناهان بخشوده می شود  ؟

پایتخت نشینان  دیار شور و شعور حسینی، در سرزمینی کوچک با دلی بزرگ به بلندای بیرق حسین همنوا با ناله آسمان و زمین، دوشادوش هم، نوای یالثارات الحسین سر می دهند و یا حسین گویان دل در گرو یار دارند .

 یوسف زهرا ؛بیا که حسینیان چشم به راه دم مسیحاییت به سوگ حسین نشسته اند. بیا و داغ زینب را در غم از دست دادن برادر التیام بخش .

 با شميم روحاني ماه خون و قيام ،تكايا و حسينيه ها با حضور عاشقان ابا عبدالله، جلوه ای دیگر از ارادت و اخلاص را به نمایش خواهد گذاشت و چه شیرین است آن زمان که کودک بیمار دیروز با پای برهنه سر بر آستانش می گذارد تا شکر گزار شفای تنش، نذری قربانی کند و چه شیرین تر است آن زمان که  مادری به رسم شکر گزاری از معبود و شفای فرزندش، خادم همیشگی اهل بیتش می شود.

عزاداران ابا عبدالله الحسین ظهری دیگر از غم و اندوه را به نظاره خواهند نشست و وا اسَفا گویان در میان دسته عظیم حسینیه ،واگویه های خود را با حسین و معبودش نجوا خواهند كرد.

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردان: محمد جواد حسین خانی

دستیار تهیه: حمید امانلو

تدوین: مهناز ملکی

دستیار تهیه: حمید لطیفیان

تصویر برداران: سعید حسنی - حسن امیدیار - شهرام سپهری

گرافیک: اصفر باقری

مجری: فرید خطیبی- آزاده خلجی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.