جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بازسازی عملیات غرورآفرین نصر7 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بازسازی عملیات غرورآفرین نصر7

بازسازی عملیات غرورآفرین نصر7


Loading the player...

تابستان سال 1366 با درگيري محدود ايران و آمريكا در خليج فارس همراه بود. از طرفي زمان انجام عمليات در غرب كشور فرماندهان را بر آن داشت كه حركتي را به سوي غرب آغاز كنند. طي اين مدت عمليات هاي نصر 4، 5 و 7 در جبهه شمالي به اجرا درآمد كه با آزادسازي بلنديهاي مهي از خاك عراق همراه بود.
عمليات نصر 7 در تاريخ 14 مرداد 1366 با رمز ‹‹يا فاطمه الزهرا (س)›› در منطقه عمومي ‹‹سليمانيه›› عراق به اجرا درآمد.
اين عمليات كه به تصرف ارتفاع مهم ‹‹دوپازا›› و انسداد معبر ضد انقلاب درغرب كشور همراه بود. شامل منطقه اي به وسعت 30 كيلومتر مربع مي شد. تهاجم وسيع نيروهاي خودي سبب گرديد كه علي رغم هوشياري نسبي دشمن كليه اهداف عمليات در مرحله نخست به دست آيد.
مرحله دوم آن نيز پس از اجراي آتش توپخانه روي مواضع دشمن از دو محور آغاز شد. نيروهاي ايراني پس از سه ساعت درگيري اولين قله از بلندي هاي ‹‹بلفت›› را به تصرف درآورده و جاده آسفالت سردشت- قلعه ديزه و پاسگاه مرزي بلفت را در دست خود گرفتند.
در اين عمليات 4 فروند چرخبال، ده ها قبضه خمپاره انداز، 10 دستگاه تانك و نفربر. 50 دستگاه خودرو و مقداري زيادي سلاح سبك و نيمه سنگين دشمن منهدم شد. 1 تيپ و 7 گردان عراق از بين رفت و كشته و زخمي ها و اسراي عراق به 1285 نفر رسيد.

بازسازی عملیات غرورآفرین نصر7 که در ناحیه شرقی سد گاوازنگ با حضور رزمندگان سپاه انصار المهدی(عج) و مردم شجاع و غیور زنجان برگزار خواهد شد.

این برنامه از 1 الی 4 مهر هر روز ساعت 4 الی 6 بعد از ظهر از شبکه استانی اشراق پخش خواهد شد.

{gallery}nasr7{/gallery}

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.