رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم . - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم .

شناسه : 359106647

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم .


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

✅ مدیرکل صداوسیما به همراه برخی از معاونین و مدیران مرکز به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با حضور در مدارس استثنایی تلاش و شهید خدایی ضمن بازدید از این مراکز آموزشی از نزدیک با روند آموزش ، مسائل و مشکلات این مدارس آشنا شدند .
??آقای لطیفی پس از حضور در کلاسهای درس و تفقد کودکان استثنایی در جمع مدیران و معلمان این دو مرکز آموزشی با تبریک هفته معلم گفت : جز ذات بی‌همتای پروردگار و ائمه معصومین علیهم السلام، همه مخلوقات تجربه نقص و معلولیت را دارند و هدف از خلقت به تعالی و کمال رساندن روح بشری است و از زاویه‌ای دیگر می‌توان گفت همه انسان‌ها ویژه و استثنایی هستند، آنچه مهم است تشخیص توانمندی‌ها و نقائص افراد و تلاش برای به کمال رساندن آن هاست.
??وی وظیفه والدین و معلمان استثنایی را وظیفه‌ای خطیر، سنگین و کاری خدایی دانست و افزود: معلمی در ذات خود شغل نیست و عشق به انسانهاست اما آنچه مربیان و معلمین این مدارس با توجه به وضعیت خاص این کودکان انجام می دهند درجه ای از ایثار و اخلاص در مسیر سلامت جامعه انسانی است.

??مدیرکل مرکز انعکاس تلاش معلمین مدارس استثنایی را از محورهای برنامه سازی در رسانه ملی بیان کرد و افزود: با وجود گستره فراوان موضوعات و مسائلی که رسانه ملی با آن مواجه است، مسئله تعلیم و تربیت در اولویت است و امیدواریم با افزایش تعاملات بین سازمان آموزش و پرورش استان با صداوسیما ، بهبود کیفیت آموزشی کودکان استثنایی هم نقش پررنگ تری بخود بگیرد.
??در این دیدار که مسئولین و معلمین این آموزشگاه ها حضور داشتند، رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن قدردانی از حضور مدیرکل صداوسیما به اتنفاق معاونین در این مدارس و توجه رسانه استانی به مقوله آموزش این کودکان گفت: عقب ماندگي ذهني يا به اصطلاح ديگر نارسايي رشد قواي ذهني موضوع تازه و جديدي نيست بلكه در هر دوره و زمان افرادي در اجتماع وجود داشته اند كه از نظر فعاليت هاي ذهني در حد طبيعي نبوده اند.
??خانم باغبانی با بیان این مطلب که این کودکان بدلیل ویژگی های ذهنی و بدنی نیاز به آموزش های خاص دارند افزود: معلمین در نهایت از خودگذشتگی همانند والدین این کودکان رفتار می کنند و دشواری های آموزش آنها را بخاطر عشق به انسانها تحمل می نمایند.
??وی با اشاره به مشکلات و مسائل خاص این کودکان خواستار پرداخت و توجه بیش از پیش صداوسیما به این مقولات شد .
◀ در پایان این دیدارها با اهداء  تقدیرنامه از تلاش مسئولین و معلمان این مدارس تقدیر بعمل آمد.✔

??روابط عمومی صداوسیمای مرکز زنجان??
??️ @iribzanjan    کانال رسمی مرکز
??️ @zanjaniribnews  کانال خبرگزاری
??️ @zanjanirib_pr162  ارتباط با روابط عمومی

آدرس کوتاه :