جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم . - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم .

شناسه : 359106647

بازدید مدیرکل صداوسیما و برخی از معاونین و مدیران مرکز از آموزشگاه متوسطه استثنایی تلاش به مناسبت هفته معلم .


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

✅ مدیرکل صداوسیما به همراه برخی از معاونین و مدیران مرکز به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با حضور در مدارس استثنایی تلاش و شهید خدایی ضمن بازدید از این مراکز آموزشی از نزدیک با روند آموزش ، مسائل و مشکلات این مدارس آشنا شدند .
🔹آقای لطیفی پس از حضور در کلاسهای درس و تفقد کودکان استثنایی در جمع مدیران و معلمان این دو مرکز آموزشی با تبریک هفته معلم گفت : جز ذات بی‌همتای پروردگار و ائمه معصومین علیهم السلام، همه مخلوقات تجربه نقص و معلولیت را دارند و هدف از خلقت به تعالی و کمال رساندن روح بشری است و از زاویه‌ای دیگر می‌توان گفت همه انسان‌ها ویژه و استثنایی هستند، آنچه مهم است تشخیص توانمندی‌ها و نقائص افراد و تلاش برای به کمال رساندن آن هاست.
🔹وی وظیفه والدین و معلمان استثنایی را وظیفه‌ای خطیر، سنگین و کاری خدایی دانست و افزود: معلمی در ذات خود شغل نیست و عشق به انسانهاست اما آنچه مربیان و معلمین این مدارس با توجه به وضعیت خاص این کودکان انجام می دهند درجه ای از ایثار و اخلاص در مسیر سلامت جامعه انسانی است.

🔹مدیرکل مرکز انعکاس تلاش معلمین مدارس استثنایی را از محورهای برنامه سازی در رسانه ملی بیان کرد و افزود: با وجود گستره فراوان موضوعات و مسائلی که رسانه ملی با آن مواجه است، مسئله تعلیم و تربیت در اولویت است و امیدواریم با افزایش تعاملات بین سازمان آموزش و پرورش استان با صداوسیما ، بهبود کیفیت آموزشی کودکان استثنایی هم نقش پررنگ تری بخود بگیرد.
🔸در این دیدار که مسئولین و معلمین این آموزشگاه ها حضور داشتند، رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن قدردانی از حضور مدیرکل صداوسیما به اتنفاق معاونین در این مدارس و توجه رسانه استانی به مقوله آموزش این کودکان گفت: عقب ماندگي ذهني يا به اصطلاح ديگر نارسايي رشد قواي ذهني موضوع تازه و جديدي نيست بلكه در هر دوره و زمان افرادي در اجتماع وجود داشته اند كه از نظر فعاليت هاي ذهني در حد طبيعي نبوده اند.
🔸خانم باغبانی با بیان این مطلب که این کودکان بدلیل ویژگی های ذهنی و بدنی نیاز به آموزش های خاص دارند افزود: معلمین در نهایت از خودگذشتگی همانند والدین این کودکان رفتار می کنند و دشواری های آموزش آنها را بخاطر عشق به انسانها تحمل می نمایند.
🔸وی با اشاره به مشکلات و مسائل خاص این کودکان خواستار پرداخت و توجه بیش از پیش صداوسیما به این مقولات شد .
◀ در پایان این دیدارها با اهداء  تقدیرنامه از تلاش مسئولین و معلمان این مدارس تقدیر بعمل آمد.✔

🔵روابط عمومی صداوسیمای مرکز زنجان🔵
🆔️ @iribzanjan    کانال رسمی مرکز
🆔️ @zanjaniribnews  کانال خبرگزاری
🆔️ @zanjanirib_pr162  ارتباط با روابط عمومی

آدرس کوتاه :