جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بارش برف، سطح جاده ها در گردنه ها و آزاد راه زنجان – قزوین را لغزنده کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش برف، سطح جاده ها در گردنه ها و آزاد راه زنجان – قزوین را لغزنده کرده است

شناسه : 325836962

بارش برف، سطح جاده ها در گردنه ها و آزاد راه زنجان – قزوین را لغزنده کرده است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش برف که از شنبه شب در جاده های زنجان آغاز شده است و هم اکنون ادامه دارد، موجب لغزندگی سطح جاده ها در گردنه ها و مسیرهای کوهستانی و کیلومتر 20 تا 60 آزاد راه زنجان - قزوین شده است.

محمد امینی افزود: در زمان حاضر بارش برف در جاده های زنجان - طارم، زنجان - تهم - چورزق - طارم و زنجان - ارمغانخانه در جریان است.
وی تاکید کرد: به دلیل بارش پراکنده برف احتمال مه ناپایدار و کولاک موضعی درگردنه های کوهستانی زنجان - طارم و زنجان - تهم - چورزق - طارم وجود دارد.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: تردد وسایط نقلیه از این جاده ها با همراه داشتن زنجیرچرخ و سایر تجهیزات ایمنی، گرمایشی و با رعایت جوانب احتیاط و سرعت مطمئنه امکان‌پذیر است.
امینی تاکید کرد: جاده ها و گردنه هایی که بارش برف در آن جریان داشت توسط نیروهای راهداری نمک پاشی شده است.
وی افزود: گردنه دهجلال در جاده سلطانیه - خدابنده شنبه شب بارش برف داشت که توسط نیروهای راهداری نمک پاشی شد و در حال حاضر تردد در این گردنه کوهستانی در جریان است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر خودداری و خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی، پتو و جیره غذایی خشک مجهز کنند و بدون این تجهیزات راهی سفر نشوند.
امینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 28 اکیپ راهداری در 28 گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
وی یادآورشد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir و نرم افزار موبایلی 141 ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
به گزارش ایرنا، رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در هر ساعت از شبانه روز در تماس باشند.
31 دستگاه نظارت تصویری و 58 دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است. ایرنا

آدرس کوتاه :