سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ایران در مذاکرات حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران در مذاکرات حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد

شناسه : 91347401

ایران در مذاکرات حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد


سیاسی

سیاسی

 حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته با اشاره به نزدیکی به میلاد با برکت حضرت زهرا(س) با اشاره به سالروز وفات یکی از بانوان تاریخ اظهار داشت: حضرت ام‎البنین مادر و همسر شهید بودند که این روز به‌عنوان روز تکریم همسران و مادران شهدا نام‌گذاری شده است.

وی نقش همسران و مادران شهدا را تأثیرگذار دانست و افزود: محبتی که مادر به فرزندان خود دارد در وجود هیچ‌کس وجود ندارد.

خطیب جمعه زنجان گفت: در دامن مادران پاک و مؤمن فرزندان حضرت روح‎الله، مؤمن و عاشقان سیدالشهدا(ع) در دوران انقلاب و دفاع مقدس سینه خود را سپر کرده در مقابل دشمنان حماسه، عزت آفریدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز قدرت و صلابت جامعه اسلامی در مقابل ابرقدرت‌ها به برکت خون شهدایی است که مادران فرزندان خود را به جبهه‎های حق علیه باطل رفتند، افزود: همسران شهدا و جانبازان بزرگ‌ترین جهاد را انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به اینکه جانبازان با صلابت در میدان حضور دارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از جانبازان با تأسی به ام‎البنین(س) دوران سخت جانبازی را طی می‎کنند.

وی پیام سال مقام معظم رهبری را نقشه راه عنوان کرد و گفت: باید شعار سال تبیین، تفسیر و تحلیل شود و به‌عنوان نقشه راه به این شعار عمل شود.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه شعار سال برای عمل از سوی دولت و ملت است، تصریح کرد: مذاکرات مشخص کرد که مقام معظم رهبری شعار سال را با چه هدفی انتخاب کرده‎اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه مذاکرات همواره برد- برد است و طرفین تلاش می‎کنند تا امتیازات بیشتری به دست آورند، گفت: شعار سال برای مقابله با توطئه‎های دشمنان نقش کلیدی دارد، چرا که باید در مقابل دشمن همدل، هم‌زبان و یک‌کاسه بود.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به دیدگاه‎های مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال گفت: دولت کارگزار ملت و ملت کارفرمای دولت است و هرچه همکاری و صمیمیت بین دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری منتقدان دولت همواره در همه دوره‌ها وجود داشته است، افزود: انتقادها باید در چارچوب منطقی باشد، تذکر دادن اشکال ندارد، اما تذکر طوری عنوان شود که اعتماد عمومی را سلب نکند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه امیدوارم هم دولت و ملت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری را شنیده به آن عمل کنند، افزود: حضور قدرتمند ایران در مذاکرات مثال‌زدنی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه مواضع ایران با تدابیر رهبری در مذاکرات پایدار بود، افزود: پای مذاکره‎کنندگان با ایران در برنامه‎های هسته‎ای لرزان بود.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی پذیرش مذاکرات را بزرگ‌ترین موفقیت برای نظام اسلامی از دیدگاه برخی روزنامه‎های آمریکایی عنوان کرد و افزود: ایران در این مذاکرات به‌عنوان یک قدرت، حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد.

وی با بیان اینکه فتوای مقام معظم رهبری مهم‎ترین مسئله بود، افزود: تاریخ انقضای برگه گزینه روی میز اوباما خیلی وقت است به پایان رسیده است.

خطیب جمعه زنجان گفت: باید اوباما به گزینه‎های روی میز ملت ایران نیز نگاه کند، چرا که گزینه‎های روی میز ملت ایران تأثیرگذارتر است.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) روشنایی و میوه قلب پیامبر اکرم و فرزندان این حضرت ثمره و میوه قلب آن حضرت بودند، یادآور شد: هر کس حضرت زهرا(ع) را الگوی خود قرار دهد، اهل نجات است.فارس

آدرس کوتاه :