جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

ایران از وجود 601هزار خیر مدرسه ساز بهره مند است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران از وجود 601هزار خیر مدرسه ساز بهره مند است

شناسه : 245567852

ایران از وجود 601هزار خیر مدرسه ساز بهره مند است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: 601هزار خیر مدرسه ساز در راستای ساخت مدارس کشور فعال هستند که از این تعداد 600 هزار نفر در داخل کشور و یک هزار نفر دیگر نیز در خارج از کشور در این امر خداپسندانه مشارکت دارند.

محمدرضا حافظی در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان زنجان افزود: 19 سال از عمر جامعه خیرین مدرسه ساز کشور می گذرد که در اولین روز این حرکت، خیرین با تعداد بسیار کمی فعالیت خود را در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با 168 میلیارد ریال فعالیت مدرسه سازی خود را آغاز کردند.
وی تاکید کرد: به مروز زمان کمک خیرین برای ساخت مدارس در سطح کشور از این مبلغ به بیش از هفت هزار و 400 میلیارد ریال در سال 88 رسید که در این زمان اعتبار دولت برای مدرسه سازی سه هزار و 860 میلیارد ریال بود.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: ملت گرانقدر و فرهنگ دوست ایران ارتقای کشور را در ارتقای دانش فرزندان خود می دانند و هر سال بیش از سال های گذشته مشارکت چشمگیری در مدرسه سازی دارند.
حافظی اظهارکرد: یک هزار خیر مدرسه ساز در سراسر جهان داریم که در امر خداپسندانه مدرسه سازی در ایران مشارکت دارند و این افتخار بزرگی در سطح جهان است.
وی تاکید کرد: جامعه خیرین موفق شدند خیرین سلامت، مدرسه ساز، مسکن ساز، کتابخانه ساز و ساخت دانشگاه را ایجاد کنند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: تمام تشکل های خیرین در سطح کشور به همت جامعه خیرین تشکیل شده است.
حافظی افزود: تاکید در این تشکل های مردم نهاد بر مدرسه سازی است چرا که توسعه پایدار و همه جانبه هر کشوری با آموزش است.
وی یادآورشد: هر کشوری که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد در زمینه های رفاهی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیز موفق خواهد بود.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: خیرین فضای فیزیکی را احداث می کنند و ظرفی را به وجود می آورند که مظروف آن دانش آموزان هستند و بدون معلم ظرف و مظروف ارزشی ندارد.
حافظی بستر توسعه پایدار و همه جانبه در کشور را مدرسه عنوان کرد و ادامه داد: مدرسه سازی مقدم بر مسجد سازی است چرا که بدون مدرسه انسان بیسواد معنی دین را نخواهد فهمید.
در پایان این مراسم نشان عالی آتیه بان به رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اهدا شد و از 15 خیر مدرسه سازی که از جشنواره هفدهم خیرین مدرسه ساز تا جشنواره هجده اقدام با ساخت مدرسه کرده بودند تجلیل شد.
پیرترین خیر هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان زنجان بیش از 70 سال و کوچک ترین خیر کودک دو و نیم ساله زنجانی بود که مورد تجلیل قرار گرفتند.ایرنا

آدرس کوتاه :