جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ایجاد صلح و سازش نخستین اولویت شوراهای حل اختلاف است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد صلح و سازش نخستین اولویت شوراهای حل اختلاف است

شناسه : 7273807

ایجاد صلح و سازش نخستین اولویت شوراهای حل اختلاف است


زنج

زنج

سیدنجم‌الدین صفوی  در جلسه بررسی وضعیت و عملکرد شوراهای حل اختلاف استان زنجان گزارشی از عملکرد و میزان پرونده‌های وارده به شوراهای حل اختلاف ارائه کرد.

وی با ارائه مقایسه آماری در زمینه ارتقای عملکرد شوراهای حل اختلاف از نظر ایجاد صلح و سازش تصریح کرد: طی سنوات گذشته استان زنجان رتبه‌های برتر را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان زنجان با بیان اینکه 50 درصد پرونده‌ها در شورای حل و اختلاف حل و فصل می‌شود، افزود: این امر با تلاش اعضای شورا حاصل می‌شود.

این مسئول اتقان آراء، تسریع و تسهیلات در رسیدگی به پرونده‌ها را از برنامه‌ها و اهداف شوراهای حل اختلاف استان برشمرد و اظهار داشت: تاکید در شورای حل اختلاف در مرحله نخست ایجاد صلح و سازش و در مرحله بعد صدور آرا و حکم است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت یک دهه‌ای شوراهای حل اختلاف اضافه کرد: در این مدت شورای حل اختلاف خدمات ارزشمند و موثری ارائه کرده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از فعالیت‌های آموزشی شوراهای حل اختلاف استان نیز ارائه کرد و گفت: سالانه دوره‌های مختلفی به منظور ارتقای سطح عملکرد کارکنان شورا و بالا بردن توانایی آنها انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به تاثیر مثبت دوره‌هایی آموزشی که توسط شوراهای حل اختلاف برگزار می‌‍شود، بیان کرد: استفاده بهینه از فرصت‌ها و امکانات برای ارائه خدمات بیشتر مثبت نتیجه ارزشمندی است که در این زمینه حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال استان زنجان با برگزاری دوره‌های آموزشی در ردیف سه استان برتر کشور قرار گرفته است، افزود: این ارتقای عملکرد و کسب مقام ارزشمند با هدف گذاری‌ها و برنامه‌ریزی حاصل شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان زنجان در ادامه با اشاره به سازوکار فعالیت شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: در این شوراها رسیدگی به پرونده‌ها و صدور آراء فقط با امضای قضات انجام می‌شود.فارس

آدرس کوتاه :