جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ایجاد شناخت و درک صحیح از عاشورا برای دانشجویان هدف برگزاری سوگواره عاشورایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد شناخت و درک صحیح از عاشورا برای دانشجویان هدف برگزاری سوگواره عاشورایی است

شناسه : 341386576

ایجاد شناخت و درک صحیح از عاشورا برای دانشجویان هدف برگزاری سوگواره عاشورایی است


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: ایجاد شناخت و درک صحیح از عاشورا برای دانشجویان هدف برگزاری میعادگاه عاشورایی است.

علی‌اصغر هدایتی اظهار کرد: زنجان امروز شاهد برگزاری دومین میعادگاه عاشورایی است که در حال اجرا است که با استقبال خوب دانشجویان نیز مواجه شده است.

وی با اشاره به برگزاری مستمر برنامه‌های فرهنگی توسط جهاد دانشگاهی، گفت: از دیگر برنامه‌های اجرایی جهاد دانشگاهی «ایران مرز پرگهر»، «بهار»، «مسابقات مناظره دانشجویی» و مسابقات قرآنی است.

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه مسابقات موضوعی عاشورایی نیز یکی از بحث‌هایی که خیلی مهم است، که در جهاد دانشگاهی مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه‌ها در این بخش آشنایی دانشجویان با فرهنگ عاشورایی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که دانشگاه‌ها بحث تمدن نوین اسلامی را دنبال کنند، گفت: با برگزاری دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان زمینه آموزش بهتر دانشجویان فراهم و سبک دانشجویی خوبی را در این زمینه شکل خواهد گرفت.

هدایتی با اشاره به اینکه در سبک زندگی عاشورایی خود واقعه عاشورا یک سبک را شکل می‌دهد، افزود: البته ما باید شناخت و درک صحیح از عاشورا برای دانشجویان ایجاد کنیم که این عقلانیت و عشق است و هر دوی این دو موضوع الگویی برای مسلمانان و آزادگان جهان شده است.

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه متناسب با سطح جشنواره‌ها اعتبارات مورد نیاز اختصاص داده می‌شود، گفت: اعتبارات اختصاص یافته به گونه‌ای است که بتوان این برنامه‌ها را دنبال کرد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت استان‌های مختلف کشور در اجرای برنامه‌های فرهنگی گفت: موضوع مهم‌تر این است که دانشجویان با فرهنگ و تمدن ایران آشنا شوند.

گفتنی است، مراسم اختتامیه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با حضور جمعی از مسؤولان استانی و کشوری به میزبانی حسینیه اعظم زنجان برگزار شد که در این برنامه تعدادی از برگزیدگان جشنواره به قرائت آثار خود پرداخته و همچنین دو مورد از کلیپ و آثار صوتی برتر برای حاضران پخش شد.فارس

آدرس کوتاه :