سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اهدای 429 کمک هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای 429 کمک هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی

شناسه : 339675148

اهدای 429 کمک هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از اهدای 429 کمک هزینه ازدواج به مددجویان زنجانی خبر داد.

سید مسعود حسینی اظهار کرد: معاونت حمایت و سلامت کمیته امداد استان زنجان به منظور ایجاد زمینه توانمندسازی و خودکفایی در جامعه هدف خدمات متعددی را ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین خدمات این نهاد در حمایت از مددجویان پرداخت کمک معیشت به آنها است، تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال به 20 هزار و 476 خانوار زیر پوشش این نهاد 74 میلیارد و 425 میلیون و 810 هزار ریال کمک معیشت پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه در بازه زمانی اعلام شده یک هزار و 191 وام کارگشایی نیز به مددجویان پرداخت شده است، اضافه کرد: کمیته امداد استان برای پرداخت این وام‌ها 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.

حسینی همچنین گزارشی از کمک هزینه‌های پرداختی در بحث ازدواج ارائه کرد و گفت: امسال 429 کمک هزینه ازدواج به مددجویان در شرف ازدواج اهدا شده است.

وی ادامه داد: از تعداد جهیزیه‌های اهدا شده 290 مورد جهیزیه دختران تحت حمایت، 10 مورد به دختران غیر تحت حمایت، 12 مورد کمک هزینه ازدواج مجدد بانوان و 117 مورد نیز هدیه ازدواج پسران تحت حمایت بوده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به هزینه 9 میلیارد و 187 میلیون و 627 هزار ریالی برای پرداخت کمک‌ هزینه ازدواج مددجویان گفت: از این مبلغ 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی کمیته امداد و 4 میلیارد و 028 و 678 هزار ریال نیز محل کمک‌های مردمی زکات و طرح کوثر تامین شده است.

حسینی با تاکید بر یاری خیران با کمیته امداد در پرداخت کمک هزینه‌های ازدواج گفت: در حال حاضر 602 نفر برای دریافت کمک هزینه ازدواج پشت نوبت هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان همچنین گزارشی از ارائه تسهیلات نظام وظیفه نیز ارائه کرد و گفت: 47 نفر از فرزندان تحت حمایت برای دریافت معافیت سربازی معرفی و اقدامات مربوط در این زمینه انجام شده است.فارس

 

آدرس کوتاه :