حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

انعقاد تفاهم نامه همکاری صداوسیمای مرکز زنجان با سازمان هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری صداوسیمای مرکز زنجان با سازمان هلال احمر

شناسه : 343114375

خبر/رویداد مرکز

مدیرکل مرکزدر دیدار با مدیرعامل و معاونین هلال احمراستان، خدمت به مردم  برای کسب رضای الهی در سخت ترین شرایط  را توفیق بزرگی دانست که نصیب امدادگران هلال احمر شده است.

آقای صفری با اشاره به اینکه صدا و سیما چارچوب مشخصی برای انعکاس اخبار و فعالیت های حوزه های مختلف کاری دارد افزود: صدا و سیما همواره با رعایت چارچوب ها برای انعکاس اخبار، عملکرد وتلاش های مجاهدانه عموم دستگاه های خدمت رسان وامدادی اهتمام ورزیده است.

وی با بیان اینکه کشورایران به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی خاص، جزء کشورهای حادثه خیز است و بسیاری از حوادث در فصول مختلف رخ می دهد گفت : نجات یک فرد می تواند از لحاظ اجتماعی در زندگی افراد و خانواده ها موثر باشد ولی بحث آموزش عمومی درهنگام حوادث امری غیر قابل انکار است.

مدیرکل مرکز با تاکید بر لزوم هماهنگی بین بخشی در مواجهه با بحران ها بر تقویت زیر ساختها  برای مقابله با حوادث غیر مترقبه تاکید کرد.

آقای صفری نگاه تکلیف مدارانه را مهترین راهکار در مواجهه بابحرانهایی مانند سیل و زمین لرزه دانست وگفت: صدا وسیما با تمرکز برآموزش های عامه فهم و ساده، در قالب آیتم های مختلف در برنامه هایی مانند آلاچیق، سلام زنجان و گجه لر، تلاش دارد شهروندان را با اصول اولیه امداد و نجات آشنا کند.

مدیرکل مرکزبا اشاره به کمبود اعتبارات برای برنامه سازی ها گفت: اگر مجلس و دولت به وعده های خود دربعد آموزش برای مدیریت بحران عمل کنند تحول بسیار عظیمی اتفاق خواهد افتاد وسهل الوصول ترین مسیر برای دریافت این نوع آموزش های همگانی ، استفاده از ظرفیت  رسانه ملی است.

وی برآمادگی رسانه استانی بمنظور برنامه سازی درخصوص آموزش های امداد و نجات با مشارکت هلال احمر استان تاکیدکرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هم با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در کشور طرح همیار امداد برای گروه سنی 6 تا 12 سال در استان برگزار شده است گفت : این طرح برای تامین سفر ایمن و سالم در استان زنجان صورت گرفت که می تواند به عنوان الگویی برای استان های دیگر معرفی شود.

آقای میرزایی به نقش موثر و بازدارنده کودکان و نوجوانان در طرح همیار امداد اشاره کرد و افزود : صدا و سیما با برنامه های رادیویی بویژه برنامه گل بهار که برای آشنایی مردم و فرهنگسازی برای داشتن سفری ایمن بود شایسته تقدیر و تشکر است.

وی از شناسایی داوطلبان نمونه و تشویق و آموزش آنها در آینده خبر داد و گفت : حوادث جاده ای یکی از عمده حوادث استان زنجان است که نیازمندحمایت رسانه استانی در مقوله فرهنگ سازی در این بخش هستیم.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری صدا و سیمای مرکز زنجان با جمعیت  هلال احمر استان امضا شد.روابط عمومی مرکز

آدرس کوتاه :