جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

آموزش و پرورش از کلیدی‌ترین ارگان‌های فرهنگ‌ساز جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش از کلیدی‌ترین ارگان‌های فرهنگ‌ساز جامعه است

شناسه : 286181202

آموزش و پرورش از کلیدی‌ترین ارگان‌های فرهنگ‌ساز جامعه است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

فرماندار سلطانیه آموزش و پرورش را از جمله کلیدی‌ترین ارگان‌های فرهنگ‌ساز در جامعه معرفی کرد و گفت: این دستگاه خطیر با قشری از جامعه که آتیه‌سازان این مرز و بوم به شمار می‌روند، سر و کار دارد.

پرویز خالقی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه با مهم برشمردن جلسات شورای آموزش و پرورش، نسبت به برگزاری منظم این دسته از جلسات تأکید داشته و اظهار کرد: اعضای شورای باید نسبت به عملی‌سازی آحاد مفاد مصوبات متخذه این جلسه جدیت لازمه را داشته باشند.

وی با اشاره به عملکرد اداره آموزش و پرورش شهرستان در زمینه‌هایی نظیر پشتیبانی و ...، از مسؤولان مربوطه قدردانی کرد و افزود: اهمیت این نوع عملکردها را می‌توان از این منظر در نظر گرفت که در کنار کمبودهای اعتباراتی و ... اتفاق می‌افتند.

خالقی تصریح کرد: ترتیب‌بندی و قائل شدن اولویت در عملی‌سازی برنامه‌های مدون، یکی از اصول مدیریت کارآمد به شمار می‌رود و از این حیث باید نسبت به اهمیت طرح‌ها و برنامه‌ها توجه لازم را به کار بست تا به این وسیله بتوان از کمترین امکانات، بیشینه بازده را دریافت کرد.

فرماندار سلطانیه نهاد آموزش و پرورش را از جمله کلیدی‌ترین ارگان‌های فرهنگ‌ساز در جامعه برشمرد و گفت: به این دلیل که این دستگاه خطیر با قشری از جامعه که آتیه‌سازان این مرز و بوم به شمار می‌روند، سر و کار دارد، بنابراین می‌تواند با اقدامات بنیادین خود، در زمینه فرهنگ و صورت بخشی فرهنگ‌سازی‌های غنی، در حوزه‌های مختلف، موجبات به بار آمدن نسلی پویا و مستحکم در آینده را فراهم آورد.

وی در پیش بودن بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را از جمله مناسبت‌های مهم عنوان ساخته و از مسؤولان مربوطه خواست، تا اقداماتی بموقع از قبیل برنامه‌ریزی‌های موثر و کارآمد را شکل داده و همه تلاش خود را در به وجود آوردن محیطی جذاب و گیرا برای دانش‌آموزان مدارس استفاده کنند.

فرماندار سلطانیه در بخش دیگری از سخنان خود، نسبت به پیگیری تحقق واریز سهم آموزش و پرورش از محل 2 درصد درآمدهای حاصل از فروش کالا و خدمات، توسط کارخانجات منطقه، تأکید داشته و افزود: با توجه به بند 2 ذیل ماده 13 از قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، باید نسبت به عملی‌سازی این مفاد قانونی اقدام لازم معمول کرد.

وی همچنین نسبت به پیگیری بند 3 ذیل ماده 10 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش توسط مسئولان تأکید کرد و افزود: بر اساس این قانون، شهرداری‌ها موظف هستند، با تدوین آئین‌نامه‌ها و اتخاذ روش‌های لازم نسبت به وصول عوارض مصوب در این قانون و پرداخت آن به آموزش و پروش اقدام کنند.فارس

 

آدرس کوتاه :