جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به 15 هزار زن - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به 15 هزار زن

شناسه : 58021766

آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به 15 هزار زنآموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به 15 هزار زن

مدیرکل فنی و حرفه‌ای زنجان گفت: طی سال‌جاری بیش از 15 هزار زن در استان زنجان مورد آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای قرار گرفتند.

قاسم صیادی اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه آموزش‌های مهارتی بر اساس ماده 39، 21، 80 و 196 قانون برنامه پنجم توسعه با تدوین سند راهبردی برنامه‌های خود را با توجه به اسناد بالا دستی برنامه‌ریزی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه چهار مرکز آموزش خواهران در استان زنجان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در مجموع 12 مرکز آموزشی در استان فعال است که برخی از آنها به صورت دو منظوره فعالیت می‌کنند.

آموزش 270 نوع رشته توسط فنی و حرفه‌ای زنجان

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه 270 نوع از رشته‌های مختلف در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود، اضافه کرد: 130 نوع از این رشته‌ها مربوط به بانوان است.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی سال‌جاری بیش از 15 هزار و 700 نفر از بانوان به صورت رایگان در مراکز دولتی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان آموزش دیده‌اند، تصریح کرد: این میزان آموزش، حدود 47 درصد از آموزش‌های صورت گرفته در استان را شامل می‌شود.

صیادی با اشاره به اینکه با توجه به رویکرد نظام مهارت و با توجه به مخاطبینی که مورد آموزش قرار می‌گیرند، طرح استاد شاگردی در استان زنجان اجرا شده است، ادامه داد: 91 نفر دوره استاد شاگردی در استان طی سال‌جاری برگزار شده است.

آموزش 41 هزار نفرساعت در قالب طرح استاد شاگردی

وی یادآور شد: 41 هزار و 860 نفر ساعت در قالب طرح استاد شاگردی طی سال‌جاری در استان زنجان مورد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار گرفتند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با تاکید بر اینکه طرح نوین استاد شاگردی با تاکیدات رئیس‌جمهور طی سال گذشته احیا شده است، اذعان داشت: این طرح با هدف تثبیت مشاغل موجود و مورد نیاز از جمله مشاغل خانگی و صنایع‌دستی و مشاغل سنتی در کشور احیا شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح استاد شاگردی در استان زنجان نیز برای خواهران و برادران برگزار شده است، ادامه داد: آموزش‌های زیادی در رشته‌های مختلف به متقاضیان ارائه شده است.

معرفی 197 متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها

صیادی اظهار داشت: در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی در استان زنجان، 197 نفر از متقاضیان برای دریافت تسهیلات طی سال‌جاری به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.(فارس)

آدرس کوتاه :