جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

آمار تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان در طارم به 126 راس رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان در طارم به 126 راس رسید

شناسه : 190340921

آمار تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان در طارم به 126 راس رسید


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: آمار تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه خرمنه‌سر طارم به 126 راس کل و بز رسیده است.

ناصر جعفری اظهار کرد: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان زنجان تقریبا کنترل شده و آخرین بار لاشه دو راس کل و بز در منطقه خرمنه‌سر طارم یافت شده است.وی تصریح کرد: در اثر شیوع بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک موسوم به ppr بیش از نصف کل و بزهای منطقه خرمنه‌سر طارم در اثر این بیماری تلف شدند.

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان خاطرنشان کرد: با کشف لاشه دو رأس کل و بز در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر طارم آمار تلفات نشخوارکنندگان کوچک در منطقه به 126 رأس کل و بز رسید.

جعفری بیان کرد: دو لاشه مذکور در نهم آبان ماه در «دربند ده بهار» منطقه خرمنه‌سر طارم کشف شد که این دو لاشه نیز به منظور جلوگیری از گسترش بیماری طبق روال گذشته بصورت اصولی دفع شده است.این مسئول با بیان اینکه پایش‌های مستمر در منطقه خرمنه‌سر طارم همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده و اقدامات کنترلی انجام شده بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک از خرمنه‌سر طارم به مناطق دیگر انتقال نیافت.فارس

آدرس کوتاه :