جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

افزایش 13 درصدی مصرف سی ان جی در 8 ماهه سال جاری در منطقه زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 13 درصدی مصرف سی ان جی در 8 ماهه سال جاری در منطقه زنجان

شناسه : 325806561

افزایش 13 درصدی مصرف سی ان جی در 8 ماهه سال جاری در منطقه زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: طی 8 ماهه امسال 99 میلیون و 600 هزار مترمکعب سی ان جی در این منطقه مصرف شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی زنجان، محمود آقامحمدیان افزود: طی هشت ماهه سال گذشته 88 میلیون و 300 هزار مترمکعب سی ان جی در این منطقه مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 11میلیون و 300 هزار مترمکعب افزایش دارد.
وی، یکی از دلایل افزایش مصرف سی ان جی در سال جاری را افزایش تمایل شهروندان به استفاده از این سوخت پاک عنوان کرد و گفت: در سرویس بودن تمامی جایگاه های تک منظوره و 2 منظوره استان با حداکثر ظرفیت، کافی بودن این نوع جایگاه ها در سطح استان و پیگیری مستمر بحث استانداردسازی جایگاه های از دیگر دلایل تمایل به استفاده از این سوخت است.
آقا محمدیان افزود: هم اکنون در استان 40 جایگاه عرضه گاز طبیعی وجود دارد که شامل 24 جایگاه تک منظوره ، 16 جایگاه 2 منظوره با ظرفیتی در حدود 49 هزار و 128 متر مکعب بر ساعت است.
وی یادآوری کرد: متوسط فروش روزانه این جایگاه ها در حدود 400 هزار مترمکعب و با میانگین 12 میلیون و 500هزار مترمکعب در روز که در مدت 8 ماهه رکورد مصرف سی ان جی در شهریور سال جاری با مصرفی در حدود 13 میلیون و 600 هزار مترمکعب به ثبت رسیده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان ادامه داد: این شرکت آمادگی دارد درخواست شهروندان را در خصوص تقاضای احداث جایگاه سی ان جی با هزینه شخصی را نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: میانگین سی ان جی تخصیصی در استان نسبت به سبد حمل و نقل از میانگین بالاتری برخوردار بوده، به طوری که 25 درصد سبد حمل و نقل اختصاص به این انرژی دارد که این رقم در زنجان نزدیک به 40 درصد است.
به گزارش ایرنا، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 53 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 40 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع 29 باب در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای 6 جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

 

آدرس کوتاه :