جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش یک میلیون و 500 هزار متر مکعبی مصرف گاز در زنجان/ شهروندان در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش یک میلیون و 500 هزار متر مکعبی مصرف گاز در زنجان/ شهروندان در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند

شناسه : 318159791

افزایش یک میلیون و 500 هزار متر مکعبی مصرف گاز در زنجان/ شهروندان در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با اشاره به افزایش یک میلیون و 500 هزار متر مکعبی مصرف گاز در استان زنجان از شهروندان خواست در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

نادر رابطی اظهار کرد: در حال حاضر از 21 شهر استان زنجان 20 شهر گاز دارد.

وی با اشاره به اینکه 99.3 درصد از ساکنان مناطق شهری از گاز برخوردارند، گفت: همچنین 65 درصد از ساکنان روستاها نیز از گاز استفاده می‌کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه تعداد مشترکان گاز در استان 290 هزار عدد است، اضافه کرد: این آمار شامل 350 هزار خانوار است.

رابطی در ادامه با اشاره به برودت و سردی هوا و در نتیجه افزایش مصرف گاز در استان زنجان گفت: قبل از سردی هوا، میزان مصرف گاز در استان 5 میلیون و 500 هزار متر مکعب بود که با سرد شدن هوا به 7 میلیون متر مکعب در یک شبانه روز رسیده است.

وی با تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف گاز گفت: هم‌اکنون 16 استان کشور هوای سردی دارند که با این وضعیت اگر همه شهروندان یک درجه دمای منزل خود را پایین‌تر بیاورند، 14 میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه‌‎جویی خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: با توجه به پایداری برودت هوا تا اوایل هفته آینده از هم استانی‌های گرامی درخواست می‌شود، در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی و نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی همچنین با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی مشترکان گفت: مطمئن بودن از کارکرد درست وسایل گازسوز و رفع عیب و نقص آنها از جمله نکات مهمی است که شهروندان باید رعایت کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: باز بودن مسیر دودکش و نصب صحیح لوله بخاری و استفاده از کلاهک H در دودکش‌ها نیز از دیگر نکات ایمنی است که باید رعایت شود.

رابطی همچنین با تأکید بر اطلاع‌رسانی رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در زمینه خطرات ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی افزود: اطلاع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانی از این طریق در کاهش حوادث ناشی از گاز موثر خواهد بود.فارس

 

آدرس کوتاه :