جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اعطای مرخصی به زندانیان زنجانی به مناسبت ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعطای مرخصی به زندانیان زنجانی به مناسبت ماه رمضان

شناسه : 142650776

اعطای مرخصی به زندانیان زنجانی به مناسبت ماه رمضان


زنجان

زنجان

اعطای مرخصی به زندانیان زنجانی به مناسبت ماه رمضان

علاءالدین کریمی اظهار کرد: طبق دستور قوه قضائیه و صدور بخشنامه مربوط به واحدهای قضایی و دادسراها به مناسبت لیالی قدر و در پیش بودن عید سعید فطر زندانیان واجد شرایط به مدت 15 روز مرخصی به مرخصی می‌روند.

وی با اشاره به اینکه هدف از اعطای این مرخصی آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده است، تصریح کرد: به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان و نیز برقراری روابط عاطفی بین زندانیان و اعضای خانواده آنها این مرخصی 15 روزه به واجدان شرایط اعطا می‌شود.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با اشاره به شرایط اعطای این مرخصی به زندانیان بیان کرد: این مرخصی شامل زندانیانی است که به لحاظ عجز از پرداخت دیه در جرایم غیر عمد بازداشت هستند و دارندگان محکومیت‌های مالی، صرف‌نظر از مدت اقامت در زندان است.

وی با اشاره به اینکه مرخصی مذکور شامل محکومان مالی و جرائم غیرعمدی می‌شود، اضافه کرد: محکومان جرائم عمدی از جمله جرائم سرقت‌های مسلحانه و مقرون به آزار، جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور، آدم‌ربائی، جرایم باندی و سازمان یافته، تجاوز به عنف، دایر کردن مراکز فساد و فحشاء، اسیدپاشی، اخلال در نظام اقتصادی، قاچاق، ورود، تولید و توزیع و فروش مشروبات الکلی، محکومان به قصاص و اعدام و حدود شرعی، محکومان دارای سه سابقه محکومیت به ارتکاب همان جرم نمی‌توانند از این مرخصی استفاده کنند.

کریمی ادامه داد: محکومانی که به شرارت مشهور هستند، قاچاق مسلحانه و یا عمده موادمخدر و روانگردان‌ها، قاچاق اسلحه، انسان و محکومانی که رفتار درستی در زندان نداشته‌اند و این امر مورد تایید رئیس زندان است، نیز صلاحیت استفاده از مرخصی اعلام شده را ندارند.

وی در ادامه گزارشی از فعالیت‌های اداره‌کل زندان‌ها به مناسبت هفته قوه قضائیه وهمچنین ماه مبارک رمضان اشاره داشت و گفت: هفته گذشته به مناسبت هفته قوه قضائیه همه قضات و مسئولان قضایی استان زنجان به صورت چهره به چهره با زندانیان زنجانی دیدار کردند.

مدیر‌کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان خاطر نشان کرد: در این دیدار رئیس کل دادگستری استان به همراه معاونان ، رؤسای دادگستری‌های شهرستان‌ها ، دادستان‌ها ، قضات دادسرا و دادگاه‌های شهـرستـان‌های تابعه و جمعی از مدیران سازمان‌های وابسته قوه قضائیه در استان از زندان مرکزی بازدید و پس از استماع موارد مطروحه توسط زندانیان و ارائه راهنمایی‌های لازم دستورات لازم را  برای رسیدگی به پرونده قضایی آنان صادر کردند.

وی همچنین از برگزاری ضیافت افطاری با حضور زندانیان و خانواده‌‍‌های آنها خبر داد و گفت: به همت و حمایت‌های نوع‌دوستانه انجمن حمایت زندانیان با برگزاری مراسم ضیافت افطاری زندانیان با خانواده‌هایشان در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی زنجان برگزار  شد.

کریمی خاطر‌نشان کرد: در این مراسم بیش از 500 نفر از زندانیان ساعاتی را در کنار خانواده‌هایشان گذراندند.

در حال حاضر 97 درصد از زندانیان زنجان مرد و سه درصد آنها زن هستند که جرم اغلب زندانیان زنجان مربوط به مواد مخدر است.فارس

آدرس کوتاه :