سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است

شناسه : 339752426

اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه کمیته امداد پل ارتباطی بین خیران و محرومان است، گفت: اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته این نهاد است.

سید پرویز فتاح در بازدید از کمیته امداد ابهر با اشاره به تاکیدات دین اسلام در کمک به نیازمندان اظهار کرد: وظیفه همه امدادگران دستگیری از محرومان است.
‎وی با بیان اینکه عدم رسیدگی به امور نیازمندان و بی‌توجهی به آن طبعاتی برای کشور به همراه خواهد داشت، افزود: هرچند کمیته امداد متولی رسیدگی به امور محرومان است، اما هر خدمتی که در این نهاد انجام می‌شود، متعلق به نظام است، به همین دلیل همه در این زمینه وظیفه دارند، از همین رو لازم است که همه دستگاه‌های خدمت‌رسان برای محرومیت‌زدایی در کشور اقدام کنند.
‎فتاح با بیان اینکه کمیته امداد پل ارتباطی بین خیران و محرومان است، اضافه کرد: اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه در کمیته امداد به تاسی از امیرالمومنین(ع) خدمت‌رسانی به محرومان باید به صورت شبانه‌روزی انجام شود، افزود: کمیته امداد نهادی مردمی است و کارها در آن نباید به صورت اداری انجام شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه رسیدگی به نیازمندان نوعی عبادت محسوب است، افزود: باید به صورت جهادی فعالیت شده و در این راه عزت نفس مددجویان حفظ شود که انجام امور به صورت خدایی موجب خواهد شد، امور به بهترین شکل متجلی شود.
‎فتاح همچنین با ارائه گزارش وضعیت استان زنجان و به تبع آن شهرستان ابهر اضافه کرد: هم اکنون به ازای هر یتیم ابهری هفت حامی با کمیته امداد همکاری دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ابهر با اشاره به وضعیت مطلوب ابهر در امر مشارکت مردمی افزود: در حال حاضر 109 خانوار فاقد مسکن ابهری و 35 نوعروس پشت نوبتی برای دریافت کمک هزینه ازدواج در ابهر وجود دارد که امیدواریم با همکاری خیران زمینه حل مشکلات این مددجویان فراهم شود.
‎فتاح همچنین از اجرای طرح شوق زیارت در این شهر خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با همکاری خیران زمینه اعزام 500 نفر از مددجویان ابهری به مشهد مقدس فراهم شود.

به گزارش فارس، رئیس کمیته امداد امام خمینی به منظور بررسی و نظارت بر وضعیت خدمت رسانی به محرومان از دیروز به زنجان سفر کرده و در این دو روز علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار زنجان، در جلسه شورای مدیران کمیته امداد استان زنجان و شهرستان ابهر حاضر و با چند خانوار مددجو دیدار کرد.فارس

آدرس کوتاه :