جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

اسماعیل نوری - نمایش محتوای صدا

 

 

اسماعیل نوری

اسماعیل نوری


Loading the player...

این برنامه به معرفی اسماعیل نوری از کاندیداهای خبرگان رهبری می پردازد .

آیت الله اسماعیل نوری متولد 1329 شمسی در یکی از روستاهای زنجان، از سال 1334 تحصیل در حوزه علمیه زنجان را شروع و در سال 1351 به حوزه علمیه قم عزیمت نمود. وی در سال 1360 برای تدریس در حوزه علمیه، مرکز تربیت معلم و دانشگاه های زنجان به این شهر بازگشت.

در سال 1371 دوباره برای استفاده از محضر اساتید و تدریس در حوزه علمیه و مراکز آموزش عالی به قم هجرت نمود که در حال حاضر نیز به تدریس در حوزه علمیه قم مشغول است و بارها از سوی مسئولان و علمای حوزه علمیه قم و وزارت آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار گرفته است.

در سال 1373 به دنبال موفقیت در امتحان شورای نگهبان، به عنوان نامزد نمایندگی سومین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان زنجان معرفی شد. اقدام اخلاقی آیت الله نوری در مورد رقیب خود، مرحوم آیت الله سید اسماعیل موسوی، که مردم را برای رأی به ایشان تشویق می کرد، خاطره زیبایی در ذهن مردم استان به یادگار گذاشت.

ایشان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حضور فعال داشته بطوریکه در سال 1357 در پی سخنرانی های انقلابی در اجتماع راهپیمایان چند روستا، عوامل رژیم طاغوت، نقش ترور وی را کشیده بودند. در طول هشت سال دفاع مقدس نیز بارها در جبهه حق علیه باطل حضور یافت و اکنون نیز از اعضای فعال بسیج اساتید قم می باشد.

اهم تالیفات ایشان عبارتند از: اذان شعار اسلام، نمازجماعت و برکات آن، آشنایی اجمالی با فقه، مقام معلم و بایسته های آن، موسیقی و غنا از دیدگاه اسلام، رساله فی الاحتکار، ادوار تحول فقه شیعه و آثار تربیتی یاد خدا باتوجه به اندیشه امام خمینی(ره) و مقالات متعدد در موضوعات مختلف ازجمله: سلسله مقالات "آیات مرتبط با خدا" که تاکنون 52 مقاله از آنها در ماهنامه "مبلغان" منتشر شده است.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: زینب مقدم

گوینده: سعید اطاعتی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.