جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

استان های همجوار می توانند سهم مهمی در افزایش ایمنی جاده ها داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

استان های همجوار می توانند سهم مهمی در افزایش ایمنی جاده ها داشته باشند

شناسه : 326233993

استان های همجوار می توانند سهم مهمی در افزایش ایمنی جاده ها داشته باشند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: استان های همجوار و همسایه با هماهنگی های لازم با یکدیگر می توانند سهم مهمی در اجرای مطلوب طرح راهداری و افزایش ایمنی جاده ها برای ترددهای زمستانی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، ایرج دست نشان در نشست هم اندیشی مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمالغرب کشور و مدیران کل ستادی حوزه راهداری افزود: هماهنگی، تعامل و همکاری استان های همسایه مبنی بر اعلام گزارش مسدودی جاده ها و یا زمان شروع بارش های شدید برف و باران همراه با کولاک به شهرستان های همجوار برای اتخاذ تدابیر لازم توسط مسئولان استان های همجوار اهمیت قابل توجه و موثری دارد.
وی خاطرنشان کرد: به لحاظ حساسیت آزاد راه ها در سطح کشور و برای تردد قابل ملاحظه در آن پیشنهاد می شود، راهداری زمستانی در این حوزه ها بدون مرز تلقی شده و روسای اداره های شهرستانی استان هایی که توسط آزاد راه و یا راه اصلی به همدیگر متصل می شوند، یکدیگر را هم پوشانی و از امکانات و تجهیزات هم در مواقع بحرانی و اضطراری استفاده کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان به راهداری زمستانی این استان اشاره کرد و گفت: این اداره کل به عنوان متولی نگهداری، بهسازی و ایمن سازی راه های استان، جایگاه ویژه ای در توسعه ملی و افزایش بهره وری اقتصادی استان زنجان دارد.
دست نشان تاکید کرد: انجام عملیات راهداری زمستانی در استان زنجان با وسعت بیش از 22 کیلومترمربع و واقع شدن در منطقه کوهستانی و سردسیر بسیار حائز اهمیت است.
وی تاکید کرد: 50 اکیپ راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با استقرار در 28 نقطه از راه های این استان، در طرح زمستانی آماده خدمت رسانی به مسافران به منظور تردد سهل و روان در جاده ها هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: برای انجام عملیات راهداری زمستانی 495 نفر نیروی راهداری مشغول ارائه خدمات هستند و این نیروها از نخستین روز آذر در 28 راهدارخانه این استان مستقر شده اند.
جلسه هم اندیشی و تبادل نظر مدیران کل راهداری و حمل ونقل جاده ای شمالغرب کشور با حضور مشاور معاونت راهداری و حمل ونقل جاده ای، مدیرکل نظارت بر بهره برداری آزاد راه ها و مدیران کل استان های آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان و همدان به میزبانی استان زنجان برگزار شد.ایرنا

آدرس کوتاه :