جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ارسال اثر از 28 استان به جشنواره شکوه شکیبایی - نمایش محتوای خبر

 

 

ارسال اثر از 28 استان به جشنواره شکوه شکیبایی

شناسه : 339975557

ارسال اثر از 28 استان به جشنواره شکوه شکیبایی


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از ارسال اثر از 28 استان به جشنواره شکوه شکیبایی خبر داد و گفت: این آثار در چهار بخش داستان، دلنوشته، شعر و مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

ناصر مقدم  اظهار کرد: سومین جشنواره شکوه شکیبایی با هدف تبیین سیره و سبک زندگی حضرت زینب (س) در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه سومین جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) در حال برگزاری است، تصریح کرد: این برنامه با هدف تبیین ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س)، اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومان به ویژه پیام‌آور عاشورا حضرت زینب کبری (س) در حال برگزاری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره شخصیت و معارف حضرت زینب (س) نیز از دیگر اهداف برگزای این جشنواره است، اضافه کرد: پس از پایان فراخوان 750 اثر از 28 استان کشور به جشنواره ارسال شد که این آمار در مقایسه با دو سال اول برگزاری این جشنواره رشد فراینده‌ای داشته است.

مقدم با اشاره به اینکه این جشنواره در چهار بخش در حال برگزاری است، تصریح کرد: طبق آمار بیشترین اثر در بخش شعر فارسی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه امسال در بخش شعر ترکی 65 اثر و در بخش مقالات 48 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است، اضافه کرد: همچنین در بخش داستان فارسی 76 اثر، شعر ترکی پنج اثر، دلنوشته فارسی 99 اثر و دلنوشته ترکی 7 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی حضرت زینب (س) به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ببشترین آثار رسیده به جشنواره از زنجان بوده است، تصریح کرد: در اختتامیه این برنامه از نفرات برتر در هر بخش با اهدای لوح و هدایای نقدی تقدیر خواهد شد.فارس

آدرس کوتاه :