جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

اجرای طرح بافت با ارزش روستای «قلعه» در شهرستان زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح بافت با ارزش روستای «قلعه» در شهرستان زنجان

شناسه : 182570952

اجرای طرح بافت با ارزش روستای «قلعه» در شهرستان زنجان


زنجان

زنجان

اجرای طرح بافت با ارزش روستای «قلعه» در شهرستان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: اجرای بافت با ارزش روستای «قلعه» از توابع شهرستان زنجان در برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار دارد.

احمد حاجی‌زاده اظهار کرد: در حال حاضر بنیاد مسکن استان زنجان با تعامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به شناسایی روستاهای هدف گردشگری کرده است.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 9 روستای هدف گردشگری در استان زنجان شناسایی شده که اقدامات مختلف و متنوعی به منظور رونق گردشگری در این روستاها انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اهمیت توجه وی‍ژه به مناطق روستایی عنوان کرد: با اجرای طرح‌های مختلف در روستاها و ساماندهی این مناطق گام مهمی در توسعه اقتصادی کشورمان برداشته می‌شود.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: با شناسایی روستاهای هدف گردشگری در استان زنجان و فراهم کردن زیرساخت‌های مربوطه در این مناطق پای گردشگران به استان باز شده و رونق اقتصادی و ارتقای معیشت روستاییان را باعث خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: توجه به سطح معیشتی مردم در روستاها و تلاش برای رونق کسب و کار آن‌ها در جلوگیری از مهاجرت به شهرها و ماندگاری مردم در مناطق روستایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین به شناسایی روستاهای دارای بافت با ارزش در استان زنجان اشاره و اظهار کرد: این طرح نیز با شناسایی و ارتقای فضاهای با ارزش روستایی، توسعه کالبدی- فضایی روستا را از طریق حفاظت و احیای ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و معماری آن به شیوه‌های مناسب و بهینه پیگیری می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بیان داشت: در استان زنجان طی برنامه پنجم توسعه فقط بهسازی بافت با ارزش روستای «درسجین» از توابع شهرستان ابهر در دستور کار قرار داشت که شهریور ماه امسال این طرح مورد افتتاح قرار گرفت.

حاجی‌زاده عنوان کرد: در مجموع برای بافت با ارزش روستای «درسجین» یک میلیارد و 343 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که 150 میلیون تومان از این میزان از محل مشارکت‌های مردمی بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اجرای بافت با ارزش روستای «قلعه» از توابع شهرستان زنجان نیز در برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار داشته و در حال حاضر کارهای مطالعاتی در این روستا در حال انجام است.فارس

آدرس کوتاه :