جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

اجرای طرح «آموزش مهارت‌های مراقبت از خود» در زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح «آموزش مهارت‌های مراقبت از خود» در زنجان

شناسه : 200355178

اجرای طرح «آموزش مهارت‌های مراقبت از خود» در زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

 

رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از اجرای طرح «آموزش مهارت‌های مراقبت از خود» در زنجان خبر داد.

عباس غیاثی اظهار کرد: طرح مهارت‌های مراقبت از خود که ویژه دانش‌آموزان دوره‌ ابتدایی به منظور غنی سازی و تکمیل آموزش‌های پایه در زمینه مهارت‌های ارتباط جمعی و تصمیم گیری اجرا با محوریت کتاب مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح مذکور افزایش و ارتقای سطح آگاهی‌های دانش‌آموزان است، اضافه کرد: ارتقای مهارت خودآگاهی دانش آموزان، ارتقای زمینه‌ها و مهارت خود، ارزشمندی دانش آموزان، افزایش مهارت‌های بین فردی دانش‌آموزان و شناخت عمومی از رفتارهای مخاطره آمیز از دیگر اهدافی است که با اجرای طرح مذکور دنبال می‌شود.

رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه آموزش مهارت‌های شناخت خود یا خودآگاهی، آموزش مهارت‌های ارتباط بین فردی، آموزش معاشرت‌های صحیح اجتماعی و آموزش خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند، از دیگر اهداف اجرای طرح مذکور است، گفت: هدف از اجرای این طرح آن است که خود دانش آموزان خطرات را معرفی کنند.

این مسئول در ادامه با اشاره به ویژگی‌های اجرای طرح مذکور افزود: بنا به تعهد تفاهم‌نامه قرار بود، این طرح در 10 آموزشگاه استان اجرایی شود که با هماهنگی‌های صورت گرفته در 34 آموزشگاه اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرح مذکور 26 میلیون ریال بود، اضافه کرد: تا کنون 20 میلیون و 500 هزار ریال برای اجرای این طرح دریافت شده است.

رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه از اجرای طرح «مدرسه مراقب اجتماع محور» در استان خبر داد و گفت: این طرح نیز  ویژه دانش‌آموزان مدارس تمام مقاطع تحصیلی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‎نامه قرار بود این طرح برای 16 آموزشگاه اجرایی شود، گفت: با اقدامات صورت گرفته این طرح در 40 آموزشگاه اجرا شد.

این مسئول اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح را 40 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اعتبار دریافتی در این طرح تا کنون 31 میلیون و 500 هزار ریال است.فارس

 

آدرس کوتاه :