جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

اجرای بیش از 50 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه خدابنده - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای بیش از 50 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه خدابنده

شناسه : 339675239

اجرای بیش از 50 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه خدابنده


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اجرای بیش از 50 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه خدابنده گفت: ایستگاه‌های همه واقف باشیم در خدابنده دایر شده است.

حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی در بازدید از خیمه‌های معرفت شهرستان خدابنده اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از آغاز ماه محرم طرح بصیرت عاشورایی را در شهرستان اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه طرح بصیرت عاشورایی در پنج بقعه متبرکه از 62 بقعه موجود در شهرستان خدابنده در حال اجرایی می‌شود، اضافه کرد: خوشبختانه استقبال از اجرای این طرح مطلوب بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به برپایی خیمه معرفت در شهرستان خدابنده در قالب طرح بصیرت عاشورایی افزود: در این خیمه‌ها خدمات متعددی شامل ارائه مشاوره خانواده، مشاوره تربیت کودک، پاسخگویی به مسائل شرعی و ... ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به منظور ارائه مشاوره در موضوعات وقفی ایستگاه همه واقف باشیم نیز دایر شده و دستاوردهای وقف در آن نمایش داده می‌شود، تصریح کرد: این اقدام تاثیر مثبتی در افزایش مشارکت واقفان داشته و در همین راستا از آغاز اجرای طرح بصیرت عاشورایی یک فقره زمین به مساحت 800 متر مربع برای اجرای طرح توسعه‌ای امامزاده سید ابراهیم (ع) خدابنده وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با بیان اینکه هم اکنون قریب به 500 موقوفه و 11 هزار رقبه در شهرستان خدابنده وجود دارد، اضافه کرد: حفظ نگهداری و توسعه موقوفات از اهداف اوقاف است که خوشبختانه با اعتمادسازی صورت گرفته، پیشرفت آن در شهرستان خدابنده مطلوب بوده است.

محمدی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه برای استفاده از ظرفیت آنها گفت: به صورت سالانه قریب به 50 برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه اجرایی می‌شود که این برنامه‌ها علاوه بر برنامه‌هایی است که در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های شاخص اجرا شده در این شهرستان مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب (س) بود، افزود: این مراسم با هدف شناساندن شخصیت حضرت زینب(س) و ارائه متن کامل خطبه تاریخی آن حضرت مطابق منابع دقیق و معتبر با حضور جمعی از مسؤولان و حضور باشکوه مردم شهرستان برگزار شد.فارس

 

آدرس کوتاه :