جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اتمام پروژه سبزه‌میدان بدون مشارکت بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

اتمام پروژه سبزه‌میدان بدون مشارکت بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

شناسه : 203974907

اتمام پروژه سبزه‌میدان بدون مشارکت بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رییس شورای شهر زنجان تاکید کرد: اگر می‌خواستیم پروژه سبزه‌میدان را فقط با بودجه شهرداری انجام دهیم، باید تا پنج سال همه ساخت و سازهای عمرانی شهر را تعطیل می‌کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، سعید امیدی در همایش آشنایی با پروژه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری زنجان، اظهار کرد: به حداکثر رساندن مشارکت مردمی و توسعه جامعه از این طریق، در بند اول سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قرار دارد و این مساله می‌تواند نشان‌دهنده اهمیت موضوع باشد. این در حالی است که منابع مالی محدود شهرداری‌های کشور فقط می‌تواند صرف هزینه‌های جاری و نگهداری برخی پروژه‌ها شود.

این مسئول با تاکید بر این‌که جهش در توسعه شهری، نیاز مبرمی به جذب مشارکت مادی بخش خصوصی دارد، ادامه داد: بحث سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی زنجان به دو سال قبل برمی‌گردد و در این مدت نیز کمیسیون اقتصادی شورای شهر همه تلاش خود را برای راه‌اندازی بسترهای مناسب و ایجاد زیر ساخت‌های قانونی به کار گرفت.

وی افزود: خوشبختانه شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری در شورای شهر به تصویب رسید و مدیریت مشارکت و برنامه‌ریزی نیز به زودی جای خود را به سازمان سرمایه‌گذاری می‌دهد. البته سرمایه‌گذاران باید تنوع را وارد این مقوله کرده و همه محورها را در نظر بگیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به توسعه فضای سبز، توسعه حمل و نقل درون شهری، ایجاد واحدهای تولیدی برای ادوات و تجهیزات ساختمانی، ایجاد سایت‌های صنفی و تخصصی و ایجاد شهر الکترونیک اشاره کرد.

امیدی همچنین با بیان این‌که زنجان سرشار از ظرفیت و فرصت‌های قابل توجه برای مشارکت بخش خصوصی است، تصریح کرد: هرچه کیفیت خدمت به شهروندان را افزایش دهیم به همان میزان رغبت برای مشارکت و سرمایه‌گذاری را افزایش داده‌ایم. این در حالی است که شیوه‌های مشارکت متنوع بوده و حدود 11 مورد را شامل می‌شود که همگی فرآیند و گردش کار خاص خود را دارند.

رییس شورای شهر زنجان خاطرنشان کرد: مطالعه دقیق و کارشناسانه در همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری از اهمیت خاصی برخوردار است و به عبارتی سرمایه‌گذاران قبل از هر اقدامی باید امکان‌سنجی دقیق طرح مورد نظر خود را حتی در سطوح بین‌المللی انجام دهند و به هیچ‌وجه از این مساله چشم‌پوشی نکنند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری یک مقوله فرادستگاهی است و همه دستگاه‌های اجرایی باید با محوریت استانداری این موضوع را پیش ببرند.

این مسئول تاکید کرد: جهت‌گیری سرمایه‌گذاری باید متناسب با چشم‌انداز شهری باشد و همه انرژی و قابلیت‌های حوزه مدیریتی نیز در خدمت سرمایه‌گذاران باشد. علاوه بر این، سرمایه‌گذار نیز نباید درب روکراسی اداری رنجیده ‌خاطر شود.ایسنا

 

آدرس کوتاه :