جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

2 هزار خدابنده‌ای در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم حضور دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

2 هزار خدابنده‌ای در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم حضور دارند

شناسه : 340882552

2 هزار خدابنده‌ای در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم حضور دارند


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از حضور 2 هزار خدابنده‌ای در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم خبر داد.

حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده به منظور ترویج فرهنگ قرائت قرآنی و انجام فعالیت‌ها در این بخش برنامه‌های متعددی را اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در شهرستان خدابنده افزود: هدف از اجرای این طرح تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تربیت یک میلیون حافظ قرآنی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در مرحله نخست اجرای این طرح بسیار موفق عمل کرده است، گفت: هم‌اکنون که اجرای مرحله دوم در دستور کار است، نیز استقبال از اجرای طرح مطلوب و چشمگیر است.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور در بخش ویژه برادران و خواهران و در سنین مختلف اجرایی می‌شود، تصریح کرد: استقبال جوانان و به ویژه بانوان از اجرای طرح مطلوب است.

محمدی با اشاره به اینکه به منظور سنجش استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی شرکت‌کنندگان در طرح مذکور آزمونی با عنوان پنجمین آزمون سراسری حفظ قرآن کریم در شهرستان همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این طرح روز 28 بهمن‌ماه با حضور 2 هزار قرآن‌آموز از سطح شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این آزمون علاوه بر اعطای گواهی به شرکت‌کنندگان جوایز نفیسی نیز اهدا خواهد شد، تصریح کرد: در شهرستان خدابنده این آزمون در بقعه متبرکه قیدار نبی (ع)، دارالقرآن محمّد رسول الله(ص) شهر زرین‌رود، پایگاه بشری خواهران روستای کهلا، پایگاه شهید رضا سلیمانی روستای توزلو، کانون فرهنگی و هنری نبوت روستای غلام‌ویس برگزار خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه مرحله نخست اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم به مدت چهار سال در استان زنجان برگزار شد، اضافه کرد: در واقع در هر سال از اجرای این طرح یک هزار حافظ قرآنی تربیت شد.

محمدی با اشاره به اینکه اغلب شرکت‌کنندگان در مرحله نخست طرح تربیت حافظان قرآن کریم از جوانان بودند، افزود: همه کسانی که در این طرح شرکت کرده بودند، گواهی مربوط را دریافت کرده‌اند.فارس

آدرس کوتاه :