جهش تولید | سه‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹

دیدار مسئولین خانه هنرمندان استان با مدیرکل مرکز - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار مسئولین خانه هنرمندان استان با مدیرکل مرکز

شناسه : 370247263

دیدار مسئولین خانه هنرمندان استان با مدیرکل مرکزمدیرکل مرکز درجمع اعضاء هیات مدیره خانه هنرمندان استان رسانه ملی را منزلگاه اصلی هنرمندان در رشته های مختلف هنری دانست و افزود: خوشحالیم که فعالان هنری استان در رشته های مختلفی مانندموسیقی با برنامه های مختلف مرکز همکاری دارند.
وی با بیان این مطلب که یکی از ارکان نمود فرهنگ در ما انسان‌ها نوع هنر و ادبیات خاص جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم افزود: هنر می‌تواند بسیاری از اصول و ارزش‌های اخلاقی را برای جامعه معرفی کند  و از این منظر، موثرترین روش و فرصت برای یادآوری ارزش‌های اخلاقی و انسانی در جامعه است.
مدیرکل صداوسیما ، شبکه استانی اشراق را ظرفیت بزرگی برای هنرمندان استان معرفی کرد و گفت : شبکه اشراق به عنوان دومین شبکه پرمخاطب استانی می تواند در معرفی توانمندی های هنرمندان استان و پرورش استعدادهای هنری استان بسیار اثرگذار باشد .
آقای لطیفی با اشاره به تنگناها و مشکلات فراوان در حوزه فرهنگ افزود : امروز حوزه فرهنگ به ویژه توجه به هنرهایی مانند خوشنویسی، موسیقی اصیل وسنتی ایرانی مغفول مانده و نیازمند توجه ویژه و اساسی متولیان امر می باشد .
وی از اصحاب هنر و ادب خواست علاوه برتوجه به محتوای غنی دینی و اسلامی در محتواهای تولیدی، به ذائقه مخاطب توجه کنند و موجب تغییر ذائقه هنری جامعه به سمت موسیقی های بدون هدف وبدون جهت وغیر منطبق با فطرت پاک انسانی نشوند.
مدیرکل صداوسیما خواهان ارتباط بیشتر هنرمندان عرصه های مختلف با صداوسیمای استان شد و افزود: باید تلاش کنیم با تولید آثار ماندگار و پرمحتوا نقش اثرگذاری در صیانت از فرهنگ خودمان داشته باشیم و در این راستا آمادگی داریم علی رغم وجود مشکلات و تنگناهای فراوان، از تولیدات هنرمندان استان در حوزه های متنوع حمایت کنیم .
مدیرعامل خانه هنرمندان استان هم با تشکر از رویکردهای جدید و خلاقانه صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: اساساٌ هنر میل آشکاری به بروز معنا و ابراز آن دارد و اصلی‌ترین نقش آن معنابخشی به محیط و جامعه است و نقش تربیتی هنر را می‌توان در سطوح مختلف ارزیابی کرد.
آقای احدیان با قدردانی از رویکرد جدید صداوسیمای استان در توجه ویژه به هنرمندان افزود : در یکسال اخیر حضور هنرمندان در صداوسیمای استان پررنگتر شده و نمود آن در برنامه های «هنر اشراق» و «گجه لر» پیداست که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد . 
وی خانه هنرمندان استان را با بیش از 650 عضو بستر مناسبی برای همفکری و همراهی با رسانه استانی عنوان کرده و آمادگی این مجموعه را برای همکاری و تعامل سازنده با رسانه استانی در همه زمینه ها اعلام کرد .
در این نشست که جمعی از  فعالان عرصه موسیقی و خوشنویسی هم حضور داشتند حاضران به بیان دیدگاهها ، نظرات ، مشکلات و انتظارات خود از متولیان فرهنگ استان پرداختند .
توجه به تاثیر متقابل رسانه و هنر، معرفی استان در قالب هنرخوشنویسی- شعر و موسیقی، توجه ویژه به هنرهای مقامی فاخر در رسانه، حمایت بیشتر رسانه ملی از خانه هنرمندان استان، توجه بیش از پیش به موسیقی اصیل ایرانی و بومی ، اختصاص بودجه بمنظور تولید آثار فاخر، نگاه صنعت محور رسانه به هنر باتوجه به اشتغالزا بودن آن، پرهیز از شعار زدگی، امکان حضور بیشترهنرمندان جوان در صداوسیما، معرفی فلسفه هنربومی و محلی و ..... از جمله مباحثی بودند که در این جلسه مطرح شد .
آدرس کوتاه :