جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

کتاب سودای روی دوست - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

« بازگشت

کتاب سودای روی دوست

کتاب سودای روی دوست


Loading the player...

کتاب سودای روی دوست نوشته آقای مرتضی آقاتهرانی می باشد در این کتاب به راهکارهای عملی دیدار با امام زمان(عج) پرداخته می شود. در فصل اول آن پس از معرفی اجمالی اسماء و القاب امام زمان، مفهوم دیدار و انواع دیدار را برای خوانندگان توضیح می دهد. از قول این کتاب دیدار بر دو گونه است: دیدار عام به مفهوم، دیدار بدون شناخت آقا، دیدار خاص به مفهوم ملاقات که با شناخت و آگاهی آقا همراه است. در این باره حدیثی از امام صادق(ع) نقل شده که فرمودند: امام زمان(عج) در بازارها و کوچه ها حرکت می کنند، چه بسیار مردمی که ایشان را در طول مراسم حج دیده اند ولی نشناخته اند، و چه بسیار افرادی که آن حضرت را به هنگام ظهورش به یاد می آورند و می گویند به خدا سوگند که او را بارها در مکانهای مختلف دیده ایم ولی نشناخته ایم.

در فصل دوم این کتاب علل و عواملی که موجب زمینه سازی دیدار آن حضرت می شود را مشاهده می کنیم، که مهمترین این عوامل عبارتند از: 1- راهیابی به قلمرو ایمان و تقوا 2- تحصیل ورع 3- محاسن اخلاق و رضایت الهی 4-  تحصیل رضایت اهل بیت(ع) و اتصال با قرآن

ذکر و یاد ایشان، اهداء صلوات به آن حضرت، پرداخت صدقه برای سلامتی ایشان، سفارش به حضور در اماکن مقدس و ارتباط قلبی و مهر و محبت به ساحت امام زمان(عج) موجبات بهره مندی از وجود ایشان را تضمین می کند.

فصل سوم این کتاب به موانع دیدار آن حضرت اشاره می کند: 1- عدم فهم دقیق از دین 2- جهالت، افراط و بی ثباتی در دین 3- هواپرستی، دنیازدگی 4- پایبند نبودن به عهد و پیمان 5- گناه و خطا 6- انحراف در جمع مال

در فصل آخر این کتاب از مخلصان و سالکان آن حضرت یاد می شود. در نتیجه گیری این کتاب ذکر می شود که امام زمان(عج) را باید با چشم جان دید و درک کرد، دیدار حضوری ایشان وقتی میسر می شود که خودمان را از بدی ها به دور نگه داشته باشیم.

سال تولید: 13940104

تهیه کننده: احمد سلیم موفق

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.